Loe 2013. aasta Tutulust nüüd ka veebis

00_esikaas_webSenise tagasiside põhjal on Tutulus 2013 palju põnevam kui meie ajakirja esimene number. Selline hinnang teeb kõigile tegijatele vaid sulaselget rõõmu ja annab innustust järgmise numbri lugude kirjutamiseks. Seni soovime aga viimast numbrit jagada nendega, kellel mingil põhjusel pole õnnestunud paberajakirja lugeda. Nüüd on seda võimalik teha veebi vahendusel. Loodame, et kõik, kel väiksemgi huvi kaugema mineviku ja arheoloogia vastu, leiavad siit põnevat lugemist.

 

 

 

Tutuluse teises numbris:

  • Muinaskeraamika heidab valgust esivanemate elu köögipoolele
  • Ekspeditsioon Zalahtovjesse ehk kuidas Eesti arheoloogid üle piiri läksid
  • Emotsionaalne arheoloogia: ühe Kukruse kalmistu leiukogumi väljapuhastamise lugu
  • Loomaluud zooarheoloogi töölaual – kuidas neid uurida ja millest need kõnelevad
  • Miks peaks külastama Arheoloogiamuuseumit Ajaloo Instituudis, Tallinnas
  • Kuidas sood mineviku saladusi välja annavad
  • Osteoarheoloog pidalitõve jälgi ajamas
  • Maapõue varandused – ülevaade viimastest aardeleidudest
  • Filmiarvustus Sergei Eisensteini kuulsale linateosele “Aleksander Nevski”
  • Kuidas jäljed esemetel kõnelevad kadunud töödest ja kuidas arheoloogid neid loevad

ja palju muud huvitavat arheoloogide tööpõllult. Loomulikult leiavad ajakirjast ka sel korral oma lehekülje pere kõige pisemad ning nuputamishuvilised saavad peale Tutuluse läbilugemist ristsõna lahendamise kaudu uusi teadmisi kontrollida.
Head lugemist!

Tutulus 2013

2013. aasta alguses nägi ilmavalgust Eesti arheoloogia aastakirja TUTULUS esimene number. Ajakiri ilmub kord aastas, Horisondi tasuta kaasandena. Tutuluse eesmärk on heita pilk Eesti arheoloogias läinud aastal toimunule. Ajakirja paberväljaanne annab esmase ülevaate mulluste välitööde tulemustest, tutvustab arheoloogiameetodeid, uurimistulemusi ja uudiseid, arheolooge ja nende tegemisi ning arheoloogiapärandi kaitsega seotud küsimusi. Tutuluse kaante vahelt leiab ka lastekülje pere kõige pisematele, ristsõna nuputamishuvilistele, filmiarvustuse ja palju muud põnevat.

pilt_5_1_Foto_AnnaHintsParaku jääb kord aastas ilmuv paberajakiri kitsaks. Seetõttu oleme loonud veebiväljaande, mis võimaldab jagada oluliselt rohkem teavet kui paberile trükitud ajakiri. Siin saab reaalselt lehitseda möödunud aasta Tutulust. Samas on aga kõik artiklid ka ükshaaval loetavad. Kusjuures mitmed artiklid on veebis pikemad ja paljude lugude juures on pilte rohkem kui paberajakirjas. Veebilehe paremast servast leiab Eesti meedias ilmunud arheoloogiateemalised uudised ja artiklid ning mitmeid kasulikke ja huvitavaid viiteid.

IMG_2597Lähema aja jooksul lisame Tutuluse veebisaidile veel mõned alajaotused, mis meie lugejale huvi võivad pakkuda.

 

 

 

DSC_0346_Foto_ViirePajuste